Wszyscy możemy aktywnie przyczynić się do zrównoważonych połowów ryb:kupować odpowiedzialnie – produkty ze znakiem MSC

Oferta jest szeroka. Konsument może wybierać pomiędzy produktami rybnymi z całego świata, we wszystkich gatunkach i najróżniejszych formach przyrządzenia. Ale jak długo jeszcze? Przełowienie jest jednym z najbardziej palących problemów ochrony środowiska naszych czasów. Jednak każdy, kto chętnie jada ryby, może wnieść osobisty wkład w utrzymanie światowych zasobów ryb i powstrzymanie przełowienia mórz. Może on przede wszystkim kupować odpowiedzialnie i zdecydować się na rybę opatrzoną znakiem MSC. Co tak naprawdę kryje się za tym niebieskim symbolem?
MSC oznacza Marine Stewardship Council. Założona w 1997 r. w Londynie organizacja jest międzynarodową organizacją pożytku publicznego, która promuje świadome i odpowiedzialne postępowanie z zasobami ryb. W tym celu MSC opracowała dobrowolną i niezależną normę certyfikacji zrównoważonego i właściwie prowadzonego rybołówstwa. Niebieski znak MSC gwarantuje konsumentowi, że wyrób pochodzi z odpowiedzialnie prowadzonego przedsiębiorstwa rybnego, które przestrzega surowych wytycznych w zakresie ochrony środowiska dotyczących zrównoważonego rybołówstwa.
 
 
 
FRIEDRICHS: Prekursor we wprowadzaniu na rynek niemieckich produktów rybnych ze znakiem MSC
Jakość i odpowiedzialność są od pokoleń receptą na sukces firmy Gottfried Friedrichs. W tym zakresie zrównoważone gospodarowanie należy do praktykowanej filozofii przedsiębiorstwa. W 2002 r. jako pierwsi w Niemczech zaoferowaliśmy wędzonego dzikiego łososia z Alaski z certyfikatem MSC. Dziś wszystkie produkty z łososia dzikiego z wyspy Kodiak firmy FRIEDRICHS są oznaczone logo MSC.
 
Natomiast wraz z tradycyjnym sezonem na śledzie matiasy w 2009 r. jako pierwszy producent przestawiliśmy całkowicie nasz cały asortyment śledzi i matiasów na zrównoważone rybołówstwo. Jedenaście różnych przysmaków ze śledzi i matiasów jest opatrzone od tego czasu niebieskim znakiem. Surowce w postaci różnych gatunków matiasów i śledzi pochodzą z połowów w wodach Norwegii, od firm posiadających certyfikaty świadczące o ich odpowiedzialnym postępowaniu z zasobami śledzi.
 
Tym samym udało się nam niemal podwoić liczbę naszych produktów z certyfikatem MSC – tendencja ta nadal jest rosnąca.
Zrównoważone rybołówstwo na obszarach Alaski

Zrównoważone rybołówstwo na obszarach Alaski

Łososie kochają Alaskę! Dla nich ten najbardziej wysunięty na północ stan USA jest prawdziwym eldorado. Oddzielony od reszty świata obejmuje jeden z najbardziej naturalnych i najczystszych
W tym miejscu można znaleźć informacje na temat naszego niezwykłego wyboru i jakości produktów z łososia, pstrąga, kawioru czy węgorza oraz przekąsek ze śledzi (w tym matjasów) i innych specjałów, a także naszą ofertę dla hurtowni/sklepów Cash & Carry i sklepów ze świeżymi rybami.

Łosoś wędzony
Łosoś wędzony na gorąco
Filety z pstrąga
Matjas
Firma FRIEDRICHS aktywnie działa na rzecz utrzymania zasobów rybnych. Oferujemy żywność ekologiczną z certyfikatem MSC i Naturland, wspierając w ten sposób metody zrównoważonego rybołówstwa.

Spiżarnia oceanów
Zrównoważone rybołówstwo na obszarach Alaski
MSC: Dziki łosoś i śledź
„Zaoferować to, co najlepsze – z tradycji.” Tak brzmi dewiza Gottfried Friedrichs, która od 1908 r. niezmiennie przyświeca firmie oraz wszystkim jej pracownikom. Nasza recepta na sukces brzmi: „Jakość, przyjemność i odpowiedzialność.”

Obietnica jakości FRIEDRICHS
Zapewnienie jakości
Możliwość kontaktu z Panią/Panem jest dla nas niezbędna. W przypadku ewentualnych pytań, inicjatyw, chęci zaproponowania udoskonaleń lub jedynie wyrażenia opinii prosimy o kontakt z nami.

Kontakt