Gottfried Friedrichs KG

Wszyscy możemy aktywnie przyczynić się do zrównoważonych połowów ryb:kupować odpowiedzialnie – produkty ze znakiem MSC

Oferta jest szeroka. Konsument może wybierać pomiędzy produktami rybnymi z całego świata, we wszystkich gatunkach i najróżniejszych formach przyrządzenia. Ale jak długo jeszcze? Przełowienie jest jednym z najbardziej palących problemów ochrony środowiska naszych czasów. Jednak każdy, kto chętnie jada ryby, może wnieść osobisty wkład w utrzymanie światowych zasobów ryb i powstrzymanie przełowienia mórz. Może on przede wszystkim kupować odpowiedzialnie i zdecydować się na rybę opatrzoną znakiem MSC. Co tak naprawdę kryje się za tym niebieskim symbolem?
MSC oznacza Marine Stewardship Council. Założona w 1997 r. w Londynie organizacja jest międzynarodową organizacją pożytku publicznego, która promuje świadome i odpowiedzialne postępowanie z zasobami ryb. W tym celu MSC opracowała dobrowolną i niezależną normę certyfikacji zrównoważonego i właściwie prowadzonego rybołówstwa. Niebieski znak MSC gwarantuje konsumentowi, że wyrób pochodzi z odpowiedzialnie prowadzonego przedsiębiorstwa rybnego, które przestrzega surowych wytycznych w zakresie ochrony środowiska dotyczących zrównoważonego rybołówstwa.
 
 
 
FRIEDRICHS: Prekursor we wprowadzaniu na rynek niemieckich produktów rybnych ze znakiem MSC
Jakość i odpowiedzialność są od pokoleń receptą na sukces firmy Gottfried Friedrichs. W tym zakresie zrównoważone gospodarowanie należy do praktykowanej filozofii przedsiębiorstwa. W 2002 r. jako pierwsi w Niemczech zaoferowaliśmy wędzonego dzikiego łososia z Alaski z certyfikatem MSC. Dziś wszystkie produkty z łososia dzikiego z wyspy Kodiak firmy FRIEDRICHS są oznaczone logo MSC.
 
Natomiast wraz z tradycyjnym sezonem na śledzie matiasy w 2009 r. jako pierwszy producent przestawiliśmy całkowicie nasz cały asortyment śledzi i matiasów na zrównoważone rybołówstwo. Jedenaście różnych przysmaków ze śledzi i matiasów jest opatrzone od tego czasu niebieskim znakiem. Surowce w postaci różnych gatunków matiasów i śledzi pochodzą z połowów w wodach Norwegii, od firm posiadających certyfikaty świadczące o ich odpowiedzialnym postępowaniu z zasobami śledzi.
 
Tym samym udało się nam niemal podwoić liczbę naszych produktów z certyfikatem MSC – tendencja ta nadal jest rosnąca.