„Spiżarnia oceanów”: Ulubiona, zagrożona rybaFRIEDRICHS wspiera zrównoważone rybołówstwo

Kwestia wody na naszej „niebieskiej planecie” nabiera szczególnego znaczenia. Nie tylko dlatego, że ma to związek z oceanami, ale również z tego względu, że woda jest źródłem wszelkiego życia. Jak niewyczerpana spiżarnia, oceany zapewniają ludziom od wieków podstawowe pożywienie – ryby. Jak ustaliła MSC (Marine Stewardship Council – Rada zarządzania zasobami morskimi) jest dziś ok. 2,6 mld ryb. Najważniejsze źródło pożywienia dla ludzi. Jednak wraz z ciągłym wzrostem liczby ludności, przełowieniem w oceanach i skutkami zmiany klimatu ludzkość zbliża się do wyczerpania zasobów naturalnych.
FRIEDRICHS wspiera zrównoważone rybołówstwo
 
Trzy czwarte wszystkich zasobów ryb uznaje się za poważnie zagrożone lub dotknięte problemem przełowienia. Zrównoważone rybołówstwo i akwakultura ekologiczna to wkład w ochronę światowych zasobów i ich utrzymanie w długim okresie – nie można z tego zrezygnować. Organizacje takie jak MSC wspomagają te starania poprzez ustalenie surowych kryteriów ekologicznych i własne znaki jakości.
 
Jako prekursor w Niemczech FRIEDRICHS oferuje liczne produkty z certyfikatem MSC. Tym samym umożliwiamy konsumentowi aktywne wspieranie zrównoważonego rybołówstwa i ochrony obszarów morskich poprzez świadome zakupy.

Liczby, dane i fakty – zrównoważone rybołówstwo

Weltmeere
dotkniętych jest w znaczącym stopniu problemem przełowienia, zanieczyszczonych wybrzeży i zmiany klimatu.
Fischbestände
jest eksploatowane aż do wyczerpania zasobów lub jest uznane za przełowione.
Fischereien
na całym świecie posiada certyfikaty zgodności z normą MSC.
Fischprodukte
w ponad 80 krajach jest opatrzonych znakiem MSC, w tym ok. 4250 produktów w Niemczech, z czego 32 to produkty Gottfried Friedrichs.
Zrównoważone rybołówstwo na obszarach Alaski

Zrównoważone rybołówstwo na obszarach Alaski

Łososie kochają Alaskę! Dla nich ten najbardziej wysunięty na północ stan USA jest prawdziwym eldorado. Oddzielony od reszty świata obejmuje jeden z najbardziej naturalnych i najczystszych
W tym miejscu można znaleźć informacje na temat naszego niezwykłego wyboru i jakości produktów z łososia, pstrąga, kawioru czy węgorza oraz przekąsek ze śledzi (w tym matjasów) i innych specjałów, a także naszą ofertę dla hurtowni/sklepów Cash & Carry i sklepów ze świeżymi rybami.

Łosoś wędzony
Łosoś wędzony na gorąco
Filety z pstrąga
Matjas
Firma FRIEDRICHS aktywnie działa na rzecz utrzymania zasobów rybnych. Oferujemy żywność ekologiczną z certyfikatem MSC i Naturland, wspierając w ten sposób metody zrównoważonego rybołówstwa.

Spiżarnia oceanów
Zrównoważone rybołówstwo na obszarach Alaski
MSC: Dziki łosoś i śledź
„Zaoferować to, co najlepsze – z tradycji.” Tak brzmi dewiza Gottfried Friedrichs, która od 1908 r. niezmiennie przyświeca firmie oraz wszystkim jej pracownikom. Nasza recepta na sukces brzmi: „Jakość, przyjemność i odpowiedzialność.”

Obietnica jakości FRIEDRICHS
Zapewnienie jakości
Możliwość kontaktu z Panią/Panem jest dla nas niezbędna. W przypadku ewentualnych pytań, inicjatyw, chęci zaproponowania udoskonaleń lub jedynie wyrażenia opinii prosimy o kontakt z nami.

Kontakt