Gottfried Friedrichs KG

„Spiżarnia oceanów”: Ulubiona, zagrożona rybaFRIEDRICHS wspiera zrównoważone rybołówstwo

Kwestia wody na naszej „niebieskiej planecie” nabiera szczególnego znaczenia. Nie tylko dlatego, że ma to związek z oceanami, ale również z tego względu, że woda jest źródłem wszelkiego życia. Jak niewyczerpana spiżarnia, oceany zapewniają ludziom od wieków podstawowe pożywienie – ryby. Jak ustaliła MSC (Marine Stewardship Council – Rada zarządzania zasobami morskimi) jest dziś ok. 2,6 mld ryb. Najważniejsze źródło pożywienia dla ludzi. Jednak wraz z ciągłym wzrostem liczby ludności, przełowieniem w oceanach i skutkami zmiany klimatu ludzkość zbliża się do wyczerpania zasobów naturalnych.
FRIEDRICHS wspiera zrównoważone rybołówstwo
 
Trzy czwarte wszystkich zasobów ryb uznaje się za poważnie zagrożone lub dotknięte problemem przełowienia. Zrównoważone rybołówstwo i akwakultura ekologiczna to wkład w ochronę światowych zasobów i ich utrzymanie w długim okresie – nie można z tego zrezygnować. Organizacje takie jak MSC wspomagają te starania poprzez ustalenie surowych kryteriów ekologicznych i własne znaki jakości.
 
Jako prekursor w Niemczech FRIEDRICHS oferuje liczne produkty z certyfikatem MSC. Tym samym umożliwiamy konsumentowi aktywne wspieranie zrównoważonego rybołówstwa i ochrony obszarów morskich poprzez świadome zakupy.

Liczby, dane i fakty – zrównoważone rybołówstwo

Weltmeere
dotkniętych jest w znaczącym stopniu problemem przełowienia, zanieczyszczonych wybrzeży i zmiany klimatu.
Fischbestände
jest eksploatowane aż do wyczerpania zasobów lub jest uznane za przełowione.
Fischereien
na całym świecie posiada certyfikaty zgodności z normą MSC.
Fischprodukte
w ponad 80 krajach jest opatrzonych znakiem MSC, w tym ok. 4250 produktów w Niemczech, z czego 32 to produkty Gottfried Friedrichs.